Projekt Krajina

Projekt Krajina našeho života v prostoru a čase se od svého vzniku v roce 2006 zabývá vývojem a historii krajiny a zástavby v lokalitách města Brna.

Prvotně projekt věnoval pozornost zejména Židenícím, v jejichž katastrálním území Městská část Brno-Vinohrady leží. Foto ukazuje tým Sekundy. Fotogalerie pod článkem ukazuje vývoj v lokalitách Židenice po 2. světové válce a  vznik sídliště Vinohrady:

1. Kaplička, perokresba
  2. Kaplička, Táborská ul, Židenice, rok 2007
  3. Kolonie Hamburk, na jejím místě vyrostlo sídliště Vinohrady
  4. Sídliště Vinohrady s nádrží pro ukládání popílku z teplárny, rok 1997
  5. Židenice – závod po vybombardování, rok 1945
  6. Pohled na Židenice (závod Zbrojovka) z okna školy, rok 2010

V letech  2010-2012  byl projekt Krajina realizován ve spolupráci s čs. ostravskou televizí v projektu Kráčmera. Šlo o výukový program pro žáky nižšího stupně základní školy, který představil město Brno.  Žáci v projektu  byli vedeni ke zpracování scénáře a natočení vlastního dokumentu o svém regionu - vznik klip  "Stopy vedou do podzemí".

V letech 2012 - 2014  je projekt orientován na zkoumání stáří porostů.

V letech 2015 - 2016 je obsah projektu Krajina vložen do třídních projektů Kvarty s názvem Přírodní zahrada, Zahrada pro nás a kamarády, které byly finančně podpořeny Nadací Tesco.

Fotogalerie pro  jektu